Стаття 926. Позови щодо перевезення у закордонному сполученні

1. Позовна давність, порядок пред'явлення позовів у спорах, пов'язаних з перевезеннями у закордонному сполученні, встановлюються міжнародними договорами України, транспортними кодексами (статутами).

Коментар:

Відповідно до коментованої статті, позовна давність, порядок пред'явлення позовів у спорах, пов'язаних з перевезеннями у закордонному сполученні, встановлюються: а) міжнародними договорами; б) транспортними кодексами (статутами).

Щодо порядку пред'явлення позовів у спорах, пов'язаних з залізничного перевезеннями у закордонному сполученні, то в Конвенції про міжнародні залізничні перевезення, міститься норма, що на залізничному транспорті для позовів про відшкодування шкоди у разі смерті або поранення пасажирів становить для пасажира три роки, для інших правомочних осіб три роки, а для інших позовів - один рік (ст. 55 Додатка А), а для позовів із перевезення вантажів становить один рік та два роки для виплати накладної плати, стягнутої залізницею з одержувача, виплати виручки від продажу вантажу, здійсненого залізницею, збитків або шкоди, що виникли внаслідок дії або бездіяльності з наміром спричинити такі збитки або шкоду або через недбалість з усвідомленням, що така шкода або збитки можуть бути заподіяні; одного з договорів перевезення, чинних до перевідправлення (ст. 58 Додатка В).