ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 22.09.2003 р. N 5576

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист <...> та повідомляє наступне.

Право на проведення позапланової виїзної перевірки контролюючим органам надається при наявності однієї з підстав, передбачених статтею 3 Указу Президента України від 23.07.98 N 817/98 "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності" (далі - Указ).

Контролюючі органи не повинні надсилати суб'єкту підприємницької діяльності попередження про проведення позапланової виїзної перевірки.

У статті 2 Указу визначено, що планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності суб'єкта підприємницької діяльності за письмовим рішенням керівника відповідного контролюючого органу не частіше одного разу на календарний рік.

Згідно з пунктом 2 Порядку координації проведення планових виїзних перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємницької діяльності контролюючими органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.99 N 112, під час узгодження термінів проведення зазначених перевірок пріоритетними визнаються встановлені державними податковими інспекціями терміни, які не повинні перевищувати 30 робочих днів, крім (перевірок) суб'єктів підприємницької діяльності з річним сукупним валовим доходом 20 млн. гривень і більше, термін перевірки яких може перевищувати 30 робочих днів. Продовження термінів проведення перевірки здійснюється за рішенням керівника державної податкової адміністрації, якій підпорядкована відповідна державна податкова інспекція.

У Порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації документальних перевірок юридичних осіб, який затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 04.06.2002 N 263, зазначено, що у посвідченні в обов'язковому порядку вказуються тип організованої перевірки (планова чи позапланова), підстави для її проведення, дата її початку і тривалість проведення (вказується кількість днів, запланованих відповідно до Національного плану на поточний рік).

Тобто в посвідченні на перевірку вказується кількість днів, протягом яких має проходити перевірка.

Отже, посвідчення на перевірку, оформлене неналежним чином (відсутні відомості про особу, яка допускається до перевірки, її посада, дата закінчення перевірки), не дає права на проведення перевірки працівниками органів державної податкової служби суб'єкта підприємницької діяльності.

 

  Голова

І. Богословська