_______________ районному суду

м. _______________

Позивач: Є. О. М.

(поштовий індекс, адреса)

Відповідач: Є. В. П.

(поштовий індекс, адреса)

 

 

 

 

 

 

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання шлюбу, укладеного без наміру створити сім'ю, недійсним

 

З "___" ____________ 20__ року я перебуваю в зареєстрованому шлюбі з Є. В. П., актовий запис N 3-240, відділ РАЦС (назва).

До шлюбу ми були знайомі два місяці. З перших днів знайомства відповідач наполягав на укладенні шлюбу, запевняв мене, що хоче мати сім'ю та усиновить мого сина, народженого ____ року.

"___" ____________ ____ р. Є. В. П. був прописаний у квартирі (адреса), наймачем якої є я. Після цього він різко змінив ставлення до мене. Перестав виділяти кошти на сімейні потреби і підтримувати зі мною шлюбні відносини. Зникав на декілька місяців, пояснюючи свою відсутність проблемами пошуку заробітку.

У ____________ 20__ року Є. В. П. повідомив, що він має іншу жінку, з якою підтримував фактичні шлюбні відносини ще до знайомства зі мною. Має намір обміняти мою двокімнатну квартиру на дві однокімнатні і запропонував варіанти такого обміну. Стало очевидним, що відповідач зареєстрував зі мною шлюб без наміру створити сім'ю, з метою одержання житла.

Я вимагала звільнити займане приміщення і розірвати шлюб. У відповідь на це відповідач погрожував застосувати силу та позбавити мене права користування житлом. Він також не виконує обов'язків користувача, не сплачує платежі за квартиру та комунальні послуги.

Відповідно до ч. 2 ст. 40 СК шлюб, укладений без наміру створення сім'ї та набуття прав та обов'язків подружжя, є фіктивним.

Зазначені в заяві обставини можуть посвідчити М. П. А., З. К. М. і П. В. С.

На підставі статей 3, 38, ч. 2 ст. 40, ст. 42 СК України

 

ПРОШУ:

 

1. Визнати шлюб, укладений між мною і Є. В. П., зареєстрований 25 лютого 2001 року у відділі РАГС (назва), актовий запис N 3-240, недійсним з моменту його укладення.

2. Допитати як свідків громадян: М. П. А. (адреса), З. К. М. (адреса), П. В. С. (адреса).

ДОДАТОК:

 

1. Копія свідоцтва про одруження.

2. Довідка про склад сім'ї та реєстрацію постійного місця проживання.

3. Квитанція про сплату судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

4. Копія позовної заяви.

 

"___" ____________ 20__ р

_________________/______________________/