В. о. ГоловиВінницькогообласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Недошовенко Н. О.

02139, м. Вінниця, вул. Чкалова, 36

ЗаявникВАТ "__________________"

адреса: ____________м. Вінниця, вул. _______________, 10, тел./факс _________,

ВідповідачТОВ "________________",адреса: ____,
м. Вінниця, вул. ________________________, ___

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАЯВА
про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції і законодавства про рекламу

"___" ____________ 2010 р. до нас надійшли матеріали щодо розміщення ТОВ (м. Вінниця,вул. ____________,___) рекламного стенда на вул. Александрівська в м. Вінниця (навпроти готелю "Дніпро"). Текстовий зміст реклами закликає покупців придбавати промислові морозильні камери ______ зі знижкою в обмін на холодильники. Водночас, при цьому на рекламному плакаті зображено перекреслений холодильник з логотипом торгівельної марки "_______". Дану модель холодильника виробляє і реалізує наша компанія під власним трендом. Рекламний матеріал не містить зазначення рекламної агенції і власника самого стенда, однак містить торгівельну назву і адресу торгівельного підприємства.

Жодних узгоджень з нами на розміщення на рекламному матеріалі (продукті) зображення товару нашого виробництва компанії (холодильники марки "_____" серії ________) і логотипу компанії "______" зазначене ТОВ "________________" не проводило і подібного погодження не отримувало. Торгівельне підприємство мало би право самостійно розмістити без узгодження фотозображення товару будь-якої торгівельної марки, але виключно як рекламу товарів, які воно продає. Зміст рекламного матеріалу свідчить, що даний товар не продається торгівельним підприємством, яке розмістило рекламний матеріал. Тобто даний рекламний матеріал розміщено на порушення вимог ст. ст. 4, 7 і 8 Закону України "Про рекламу", ст. 4 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції".

Характер зображення необґрунтовано дискредитує товари торгівельної марки "______". Перекресленням товару торгівельної марки "______" відповідач вводить або може ввести в оману споживачів реклами щодо якості товарів торгівельної марки "_______", і цим самим завдає і може в подальшому завдати шкоди інтересам нашої компанії і компанії ______ в цілому, внаслідок недостовірності і двозначності. Такі дії, відповідно до Закону України "Про рекламу" визначаються, як недобросовісна реклама, розміщення якої заборонено, а також є порушенням вимог Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції".

Крім того, даний рекламний матеріал містить ознаки порівняльної реклами (ст. 1 Закону України "Про рекламу"), розміщення якої є безпідставним і завдає шкоди інтересам нашої компанії (ст. 7 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції", ст. 11 Закону України "Про рекламу").

До інших органів, в тому числі - до суду, на час подання даної заяви ми не зверталися.

Відповідно до ст. ст. 24 - 26 та 29, 30 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції", ст. ст. 26, 27 Закону України "Про рекламу", п. 18 Правил розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, затверджених розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19 квітня 1994 року N 5,

ПРОШУ:

1.

Визнати факт недобросовісної конкуренції і порушення законодавства про рекламу.

2.

 Встановити осіб, винних у порушенні законодавства, і притягнути їх до передбаченої законом адміністративної відповідальності.

3.

Вжити заходів до припинення незаконних дій.

4.

Прийняти рішення про офіційне спростування відповідачем за його рахунок дискримінаційних матеріалів (змісту зазначеної реклами) у офіційних засобах масової інформації м. Вінниці та Вінницької області.

Додаток: фотознімки рекламного стенда - у кількості __ шт.

Голова правління ВАТ ________________                                                      "___" "____________" 2010 р.