Стаття 106. Набрання судовим наказом законної сили та видача його стягувачеві

1. У разі ненадходження від боржника заяви про скасування судового наказу протягом трьох днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили і суд видає його стягувачеві для пред'явлення до виконання.

2. Якщо суд за результатами розгляду заяви про скасування судового наказу прийняв ухвалу про залишення такої заяви без задоволення або змінив судовий наказ, то судовий наказ чи змінений судовий наказ набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судовий наказ чи змінений судовий наказ, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ КОМЕНТАР
до статті 106 Цивільного процесуального кодексу України

1. Якщо у встановлений коментованою статтею триденний строк після спливу десяти днів, передбачених ч. 2 ст. 104 ЦПК, та за наявності даних про отримання боржником копії судового наказу судовий наказ набирає законної сили і суд видає його примірник стягувачеві для пред'явлення до виконання.

Додатковий триденний строк встановлений з огляду на строки доставки поштових відправлень (заява про скасування наказу може бути направлена поштою).

2. Якщо після розгляду заяви про скасування судового наказу судовий наказ було залишено без змін і постановлено ухвалу про залишення такої заяви без задоволення, він набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження даної ухвали, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Якщо в результаті розгляду заяви про скасування судового наказу суд змінив судовий наказ, він також набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідної ухвали, якщо апеляційну скаргу на неї не було подано.

Якщо ж справа перейшла на розгляд до апеляційної інстанції, судовий наказ набирає законної сили відповідно до правил ст. 308 - 317 ЦПК, якщо його не було скасовано апеляційним судом.