Мін'юст рекомендує усунути статеву дискримінацію з окремих положень Кодексу законів про працю

У результаті проведення гендерно-правової експертизи Кодексу законів про працю України Міністерство юстиції виявило в окремих його положенняхознаки статевої дискримінації. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

За підсумками експертизи, Мін'юст вважає дискримінаційними положення Кодексу, які не надають чоловікам однакові можливості з жінками поєднувати виконання сімейних обов'язків з трудовою діяльністю.

Зокрема, експертами рекомендується поширити на чоловіків, які мають дітей, положення Кодексу щодо скорочення тривалості робочого часу, застосування більш гнучкого графіку роботи, відпусток.

Такі кроки, за висновками експертів, сприятимуть реалізації обов‘язків держави, визначених в окремих міжнародних документах, щодо формування відповідального не лише материнства, а й батьківства.

Висновок Мін‘юсту щодо наявності у Кодексі законів про працю дискримінаційних норм, за словами Міністра юстиції, направлений на ознайомлення до Верховної Ради України як органу, що ухвалив цей Закон.

Гендерно-правовову експертизу чинного законодавства та проектів нормативно-правових актів Міністерство юстиції здійснює відповідно до статті 4 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» та постанови Кабінету Міністрів «Про проведення гендерно-правовї експертизи» від 12 квітня 2006 року.

Источник: ligazakon.ua