Стаття 20. Повідомлення про місце відбування покарання

1. Про прибуття засудженого до місця відбування покарання адміністрація органу чи установи виконання покарань, командування дисциплінарного батальйону, військової частини чи начальник гарнізону зобов'язані протягом трьох діб повідомити одного із членів сім'ї або близьких родичів за вибором засудженого.

2. Про місце відбування покарання засудженого повідомляється суд, який постановив вирок.

Коментар:

Стаття, що коментується, визначає порядок прибуття засудженого до місця відбування покарання. Місцем відбування покарання засудженим є конкретний орган чи установа виконання покарань, дисциплінарний батальйон, військова частина чи гарнізон.

Відповідно до чинного законодавства, галузевих нормативно-правових актів на кожного засудженого Державною кримінально-виконавчою службою України, Міністерством оборони України видається наряд встановленого зразка, в якому визначаються не тільки установчі дані засудженого, а і місце його відбування покарання (поштовий індекс та адреса юридичної особи).

Щодо ч. 2 статті, то повідомлення має бути тільки письмовим, направлене безпосередньо судді, який постановив обвинувальний вирок, в ньому мова йдеться про місце відбування засудженою особою покарання. Мета письмового повідомлення - забезпечити належний судовий контроль за виконанням вироку та вирішення інших, передбачених чинним законодавством питань.