Стаття 92. Роздільне тримання засуджених до позбавлення волі у виправних і виховних колоніях

1. У колоніях встановлюється роздільне тримання: чоловіків і жінок, неповнолітніх і дорослих.

2. Вперше засуджені до позбавлення волі тримаються окремо від тих, які раніше відбували покарання у виді позбавлення волі.

3. Ізольовано від інших засуджених, а також роздільно тримаються:

засуджені до довічного позбавлення волі;

засуджені, яким покарання у виді смертної кари замінено довічним позбавленням волі;

засуджені, яким покарання у виді смертної кари або довічного позбавлення волі замінено позбавленням волі на певний строк у порядку помилування або амністії.

4. Окремо тримаються чоловіки, вперше засуджені до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності.

5. Окремо тримаються засуджені, які раніше працювали в суді, органах прокуратури, юстиції та правоохоронних органах.

6. Установлені цією статтею вимоги роздільного тримання засуджених не поширюються на лікувальні заклади місць позбавлення волі і колонії, призначені для тримання і лікування інфекційних хворих засуджених. Порядок тримання засуджених у лікувальних закладах і цих колоніях визначається нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади з питань виконання покарань.

Коментар:

Стаття, що коментується, передбачає процедуру роздільного тримання засуджених до позбавлення волі у виправних і виховних колоніях за різними критеріями у межах кожної установи - за відділенням соціально-психологічної служби, бригади, що дозволяє створювати сприятливі умови для організації та проведення індивідуальної виховної роботи із засудженими, організації їх праці в кожному підрозділі, забезпечує відповідний порядок тримання засуджених в колоніях різних рівнів безпеки.

Основними критеріями роздільного тримання засуджених до позбавлення волі у виправних і виховних колоніях є: роздільне тримання чоловіків і жінок, неповнолітніх і дорослих; вперше засуджених до позбавлення волі і тих, які раніше відбували покарання у виді позбавлення волі; засуджені до довічного позбавлення волі; засуджені, яким покарання у виді смертної кари або довічного позбавлення волі замінено позбавленням волі на певний строк у порядку помилування або амністії; окремо тримаються чоловіки, вперше засуджені до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності; засуджені, які раніше працювали в суді, органах прокуратури, юстиції та правоохоронних органах.

Вимоги роздільного тримання засуджених не поширюються на лікувальні заклади місць позбавлення волі і колонії, призначені для тримання і лікування інфекційних хворих засуджених. Поряд з цим, певні вимоги роздільного тримання засуджених в лікувальних закладах місць позбавлення волі і колоніях, випливають з Переліку установ виконання покарань, які виконують такі види покарань, як: арешт, обмеження волі, позбавлення волі на певний строк, довічне позбавлення волі.

Загальний порядок тримання засуджених у лікувальних закладах і цих колоніях визначається нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади з питань виконання покарань.